fix bar
fix bar
fix bar
fix bar
fix bar
fix bar

Veselīga uztura meistarklases "GATAVO AR ŠIKU" noslēgušās

image
09
Jan

Veselīga uztura meistarklases "GATAVO AR ŠIKU" noslēgušās

  • Kuldīgas BJC
  • 09/01/2018

Kuldīgas jauniešu biedrība “Kaktuss” Kuldīgas jauniešu mājā novembrī un decembrī organizēja trīs veselīga uztura meistarklases jauniešiem no 13 līdz 25 gadu vecumam. /FOTO Jēkabs A. Krūmiņš/

Kuldīgas jauniešu biedrība “Kaktuss” Kuldīgas jauniešu mājā novembrī un decembrī organizēja trīs veselīga uztura meistarklases jauniešiem no 13 līdz 25 gadu vecumam, katru reizi izglītojot jauniešus par veselīga uztura pamatprincipiem, galda kultūru un noformēšanu, attiecīgi katras meistarklases tematikai. Katru meistarklasi vadīja profesionāli uztura speciālisti un šefpavāri, kas ikdienā strādā Kuldīgas restorānos un vada veselīga uztura meistarklases gan jauniešiem, gan pieaugušajiem.

Pirmā meistarklase norisinājās Latvijas valsts svētku noskaņās un tajā tika gatavoti vairāki ēdieni no latviešu tradicionālās virtuves, kuru vadīja uztura speciāliste Katrīna Spuleniece – Aišpure. Veselīgo ēdienkarti šajā nodarbībā sastādīja laša tartars ar jēlu paipalu olu un bazilika smūtiju, kas jauniešiem bija jaunumi un kurus neviens no viņiem iepriekš nebija gatavojis un nogaršojis. Tāpat jauniešu izpildījumā tapa ķirbju - puķkāpostu biezenis ar cūkgaļas cepeti dzērveņu mērcē, biešu – rukolas salāti un desertā cepts brī siers ar saldējumu.

Otrā meistarklase norisinājās Adventes noskaņās. Šo meistarklasi vadīja Kuldīgas restorāna “Bangerts” šefpavārs Aigars Sīlis, mācot jauniešiem nu jau sarežģītākas ēdienu receptes, ko pasniegt svētku laikā viesiem. Jaunieši iemācījās pagatavot veselīgas kartupeļu čipsu uzkodas pasniegtas ar pašgatavotu ķiploku mērci un svaigus dārzeņu salātus. Izaicinājums bija pagatavot šampinionu risotto, griķu nūdeles un cepeškrāsnī kūpinātu sviesta zivs fileju, liellopa un tītara gaļas cepešus. Jauniešiem bija iespēja nogaršot arī jēlu strausu gaļu, kas audzēta Kuldīgas novada strausu audzētavā “Nornieki”. Desertā jaunieši gatavoja pupiņu keksu ar ogām un medu. Kad jaunieši nogaršoja desertu, šis produktu salikums jauniešos raisīja lielu pārsteigumu par galarezultātu.

Trešā meistarklase norisinājās Ziemassvētku noskaņās un tā notika kopā ar SIA VNMS meistarklašu vadītāju GUNITU ŠTORHU un SIA SKOLAS MAIZE un kafejnīcas "MARMELĀDE " līdzīpašnieci DACI NELSONI. Ēdienkarte šajā darbnīcā bija zivs tartars, vistas cepetis pildīts ar ananāsiem un pistāciju riekstiem, savukārt otrs vistas cepetis bija pildīts ar āboliem un plūmēm. Tāpat galdā tika pasniegts tradicionālais cūkgaļas cepetis, svaigie salāti, asinsdesa bekonā un cepti kartupeļu ar sieru. Desertā Jaunieši paši gatavoja piparkūku mīklu un glazūru, lai pēc tam ceptu piparkūkas un tās glazētu. Savukārt svētku galdā tika pasniegts piparkūku kārtojums ar svaigām ogām.

Meistarklases kopā apmeklēja vairāk kā 50 Kuldīgas novada jaunieši. Katrā darbnīcā jauniešiem galda klāšanu un noformēšanu pasniedza pasākumu organizatore un noformētāja Agate Roga, izzinošus un erudītus uzdevumus attiecīgi tematikai katrā  darbnīcā sagatavoja Inese Astaševska un Ieva Kaltniece kopā ar Kuldīgas jauniešu biedrības “Kaktuss” jauniešiem.

Visu trīs meistarklašu noslēgumā jaunieši dalījās savās pārdomās un izteica, ko katrs apguvis jaunu, kas patika/nepatika, ko mēģinās pagatavot mājās savai ģimenei.            Pēc meistarklasēm var secināt, ka jauniešiem interesē veselīgs uzturs un ir interese iemācīties pagatavot ikdienai neraksturīgus ēdienus. Šajās meistarklasēs vairums jaunieši atzina, ka ieguvums, apmeklējot šīs darbnīcas, ir ievērojams, jo līdz šim lietas, kas likās sarežģītas, vienkāršā un jauniešiem saprotamā veidā, tika izskaidrotas un ikviens ar interesi iesaistījās veselīgu ēdienu gatavošanā.

Veselīga uztura meistarklases tika organizētas ESF projekta Nr.9.2.4.2/16/I/095 "Projekti vietējās  sabiedrības veselības veicināšanai un slimību profilaksei Kuldīgas novada iedzīvotājiem" VESELĪGA UZTURA DARBNĪCA" projekta ietvaros.

/FOTO Jēkabs A. Krūmiņš/

 

 

projektalogo